close icon
Witamy w Copykrea

Wykryliśmy, że przeglądasz z innej lokalizacji do tej, która odpowiada tej stronie. Nie mamy strony internetowej dla kraju, z którego nas odwiedzasz, ale mamy światową stronę internetową. Potwierdź, która strona chcesz odwiedzić.


W wszystkich naszych wydrukach dopasowujemy dokumenty do marginesów drukarki, pozostawiając biały margines dla maksymalnej jakości. Jeśli dokument ma inną wielkość, zostanie dostosowany do rozmiaru papieru.

A4

Wymiary 210 x 297 mm. Jest to najczęściej używany i powszechny rozmiar i idealny do drukowania notatek, dokumentów oficjalnych, itp.

A3

Wymiary 297 x 420 mm. Jest to dokładnie podwójny rozmiar A4 i idealny do drukowania plakatów, planów, plakatów, itp.

A5

Wymiary 148 x 210 mm. Jest to dokładnie połowa rozmiaru A4 i idealny do kalendarzy, zeszytów, itp.

Normalny

Papier Navigator o gramaturze 80 gram. To najlepszy papier konwencjonalny na rynku. Jego biel, jedwabista faktura i gramatura sprawiają, że jest idealny do drukowania notatek, dokumentów osobistych itp.

Wysoka Jakość

Papier Navigator o gramaturze 100 gram. Ma grubość i biel wyższą niż zwykły papier, co sprawia, że jest idealny do drukowania dokumentów wymagających wyższej jakości, takich jak prezentacje czy portfele. Jeśli potrzebujesz drukować dwustronne pliki z dużą dominacją koloru, ten papier zapobiega wszelkim prześwitom podczas drukowania.

Kartka

Ma gramaturę 300 gram i jest w 100% biała. Jej grubość sprawia, że jest idealnym nośnikiem do drukowania kart, plakatów, dekoracyjnych arkuszy, dyplomów itp.

Wszystkie papiery, których używamy, są produkowane w procesie okrężnym i zrównoważonym, co daje im certyfikaty FSC i Ecolabel oraz przyczynia się do ochrony środowiska.

W wszystkich naszych wydrukach dostosowujemy dokumenty do marginesów drukarki, pozostawiając białą ramkę, aby zagwarantować maksymalną jakość. Jeśli dokument ma inny rozmiar, zostanie dostosowany do rozmiaru papieru.

Druk jednostronny

Drukowanie zostanie wykonane najednej stronie arkusza, pozostawiając tył pusty do pisania, jeśli to konieczne. To zazwyczaj najlepsza opcja do drukowania plakatów, prezentacji i więcej.

Druk dwustronny

Drukowanie zostanie wykonane naobu stronach arkusza, co zmniejszy liczbę otrzymywanych arkuszy o połowę. Korzystając z mniejszej ilości papieru, przyczyniasz się do ochrony środowiska, a Twoje wydrukowane dokumenty zajmują mniej miejsca. To najczęstsza opcja dla obszernych plików z dużą liczbą stron.

Ze względu na skomplikowaną konfigurację polegającą na drukowaniu 2 stron na jednym arkuszu i 4 strony na jednym arkuszu, obie opcje nie są kompatybilne z automatyczną rotacją dokumentu.

1 Strona na Arkusz

To najczęstsza metoda drukowania. Każda strona Twojego dokumentu zostanie wydrukowana na jednej stronie papieru. Jedyną dostosowaniem, jakie wykonamy, będzie dopasowanie ich do wybranego przez Ciebie formatu papieru.

2 Strony na Arkusz

Dostosujemy rozmiar arkusza, aby pomieścić dwie strony Twojego dokumentu na każdej stronie papieru. W ten sposób można znacznie zmniejszyć liczbę wydrukowanych arkuszy, co przyczynia się do ochrony środowiska i oszczędności. Należy jednak pamiętać, że ta metoda drukowania zmniejsza rozmiar strony o połowę, co może utrudnić czytanie.

4 Strony na Arkusz

Dostosujemy rozmiar arkusza, aby pomieścić cztery strony Twojego dokumentu na każdej stronie papieru. Należy pamiętać, że ta opcja dodatkowo zmniejsza liczbę wydrukowanych arkuszy, ale także zmniejsza rozmiar każdej wydrukowanej strony do jednej czwartej, co może jeszcze bardziej utrudnić czytanie.

Automatyczna rotacja

Orientacja papieru jest automatycznie dostosowywana do pionowej lub poziomej, zależnie od orientacji pliku wydruku. Zaleca się włączenie tej opcji dla dokumentów zawierających strony zarówno pionowe, jak i poziome.

Pionowa z obracaniem bocznym

Wydruk jest wykonywany na papierze w orientacji pionowej, a papier obraca się wzdłuż dłuższego boku, czyli strona przesuwa się w lewo. Ta orientacja jest najbardziej odpowiednia dla dokumentów zawierających strony pionowe. Jeśli masz strony w orientacji poziomej i wybierzesz opcję automatycznej rotacji, strony te zostaną obrócone, aby wypełnić całą powierzchnię papieru lub zostaną pomniejszone do szerokości papieru, pozostawiając puste miejsce na górze i na dole dokumentu.

Pionowe obracanie bez rotacji
Pionowe obracanie z rotacją
Pozioma z obracaniem w górę

Wydruk jest wykonywany na papierze w orientacji poziomej, a papier obraca się wzdłuż dłuższego boku w górę. Ta orientacja jest najbardziej odpowiednia dla dokumentów zawierających strony poziome. Jeśli masz strony w orientacji pionowej i wybierzesz opcję automatycznej rotacji, strony te zostaną obrócone, aby wypełnić całą powierzchnię papieru lub zostaną pomniejszone do szerokości papieru, pozostawiając puste miejsce na górze i na dole dokumentu.

Poziome obracanie w górę bez rotacji
Poziome obracanie w górę z rotacją
Pionowa z obracaniem w górę

Wydruk jest wykonywany na papierze w orientacji pionowej, apapier obraca się wzdłuż krótszego boku w górę. Ta orientacja jest najbardziej odpowiednia dla dokumentów zawierających strony pionowe. Jeśli masz strony w orientacji poziomej i wybierzesz opcję automatycznej rotacji, strony te zostaną obrócone, aby wypełnić całą powierzchnię papieru lub zostaną pomniejszone do szerokości papieru, pozostawiając puste miejsce na górze i na dole dokumentu.

Pionowe obracanie w górę bez rotacji
Pionowe obracanie w górę z rotacją
Pozioma z obracaniem w lewo

Wydruk jest wykonywany na papierze w orientacji poziomej, a papier obraca się wzdłuż krótszego boku w lewo. Ta orientacja jest najbardziej odpowiednia dla dokumentów zawierających strony poziome. Jeśli masz strony w orientacji pionowej i wybierzesz opcję automatycznej rotacji, strony te zostaną obrócone, aby wypełnić całą powierzchnię papieru lub zostaną pomniejszone do szerokości papieru, pozostawiając puste miejsce na górze i na dole dokumentu.

Poziome obracanie w lewo bez rotacji
Poziome obracanie w lewo z rotacją
Grupowane

Wszystkie Twoje pliki zostaną spięte razem w jednym tomie. Proszę pamiętać, że jeśli Twoje zgrupowane dokumenty przekroczą 450-500 stron, spięcie zostanie podzielone na kilka tomów, zawsze starając się, aby były one jak najbardziej podobne i nie przecinały tematu na pół. Jeśli to może sprawić jakiekolwiek niedogodności, zalecamy wysłanie nam już podzielonych dokumentów, z uwzględnieniem tego limitu stron (nie ma większych spiral, które by to umożliwiały).

Indywidualne

Każdy z załączonych przez Ciebie plików zostanie spięty osobno. Podobnie, jeśli którykolwiek z nich przekroczy 450-500 stron, spięcie zostanie podzielone na kilka tomów, zawsze starając się, aby były one jak najbardziej podobne i nie przecinały tematu na pół. Zalecamy przesłanie ich już podzielonych, z uwzględnieniem tego limitu stron, jeśli odbieranie ich w podzielonej formie sprawi Ci jakiekolwiek kłopoty (nie ma większych spiral, które by to umożliwiały).

Standardowy

Wydrukujemy okładkę tak samo jak resztę dokumentu, czyli z domyślną konfiguracją, którą wcześniej wybrałeś (jeśli wybrałeś ustawienia drukowania w czerni i bieli, okładka zostanie wydrukowana w czerni i bieli, a jeśli wybrałeś ustawienia drukowania kolorowego, okładka zostanie wydrukowana w kolorze).

Kolor 300 g

Wydrukujemy okładkę twojego dokumentu kolorowo na kartonie o gramaturze 300 g. To bardzo polecana opcja, na przykład do drukowania okładki kalendarza czy zeszytu nauczyciela.

Luźne kartki

Twoje pliki zostaną dostarczone wydrukowane na odrębnych arkuszach. Oznacza to, że wyjdą one bezpośrednio z drukarki, bez żadnych dodatkowych obróbek.

Oprawie spiralnej

Twoje pliki zostaną oprawione w tomiki z plastikowymi spiralami i okładkami z plastiku lub tektury (w konfiguratorze podamy, z jakiego materiału wykonane są okładki). Posiadamy szeroką gamę kolorów, dzięki czemu można maksymalnie spersonalizować oprawę. Należy pamiętać, że maksymalna liczba arkuszy (folio) możliwych do oprawienia w jednym tomiku wynosi około 450-500 (nie istnieją większe spirale plastikowe, które to umożliwiają). Jeśli Twoje dokumenty przekroczą tę liczbę arkuszy, podzielimy oprawę na kilka tomików, starając się zachować jak największą podobieństwo i nie przecinać tematu na pół. Dlatego jeśli jest to dla Ciebie niewygodne, zalecamy przesłanie dokumentów już podzielonych, z uwzględnieniem tej ograniczonej liczby arkuszy.

Zszywane

Twoje pliki zostaną spinane indywidualnie w lewym górnym rogu arkusza. Należy pamiętać, że maksymalna liczba arkuszy (folio), które można spiąć, wynosi około 100. Jeśli Twój plik przekroczy tę liczbę, nie można go będzie wysłać spiętego. Zalecamy przesłanie dokumentów z uwzględnieniem tej liczby arkuszy, jeśli chcesz je otrzymać spięte.

Laminowany

Każdy arkusz zostanie laminowany przy użyciu samoprzylepnych kieszonek o grubości 80 mikronów. Laminowanie chroni Twój dokument i poprawia jego wygląd wizualny oraz trwałość.

Wykrawanie

Twoje dokumenty zostaną dziurkowane dwoma lub czterema otworami, w zależności od wyboru dokonanego w sekcji dziurkowania w konfiguratorze. Otrzymasz je gotowe do archiwizacji.

Możesz symulować rzeczywisty ostateczny efekt twojego oprawiania w naszym konfiguratorze, wybierając kolor spirali i okładek.

Kolor spirali

Mamy 18 kolorów plastikowych spiral, abyś mógł dostosować swoje oprawianie do maksimum. Wszystkie używamy w proporcji 4:1, co oznacza, że robi się 46 otworów po długiej stronie arkusza. W zależności od liczby stron twojego dokumentu użyjemy odpowiedniej średnicy pierścienia.

Kolor tylnej okładki

Mamy dwa rodzaje tylnych okładek: z tektury gofrowanej i z plastiku.

Tektura gofrowana

Okładki z tektury gofrowanej są bardziej odporne, są sztywne i lepiej radzą sobie z upływem czasu, dlatego są idealne do grubszych opraw. W tych okładkach możesz wybierać spośród dziewięciu kolorów: czarnego, bordowego, ciemnoniebieskiego i ciemnozielonego.

Plastik

Okładki z plastiku są lżejsze i cieńsze niż te z tektury, co sprawia, że są bardziej elastyczne. Ten materiał lepiej znosi wodę, umożliwiając czyszczenie wilgotną ścierką w razie zabrudzenia. Są dostępne w dziewięciu kolorach: pastelowym różu, pastelowym żółci, pastelowym pomarańczu, fiolecie, pastelowym niebieskim, pastelowozielonym, białym, fuksji, niebieski, czerwonego, zielonego, fioletowego i przezroczystym (ten ostatni jest taki sam jak przednia okładka, co pozwala zobaczyć ostatnią stronę dokumentu).

Kolor przedniej okładki

Nasze przednie okładki są wszystkie z plastiku, co dodaje elastyczności i lekkości oprawie. Dostępne są w dziewięciu kolorach: przezroczystym, półprzezroczystym, żółtym półprzezroczystym, niebieskim półprzezroczystym, czerwonym półprzezroczystym, zielonym półprzezroczystym, pomarańczowym półprzezroczystym, fuksją półprzezroczystą i fiolecie półprzezroczystą. Przezroczysta okładka całkowicie ujawnia przednią stronę dokumentu i ma połyskujące wykończenie, podczas gdy półprzezroczyste okładki również ujawniają przednią stronę, ale w mniej wyraźny sposób i mają matowe wykończenie.

Pomóż nam ulepszyć Twoje zamówienie!

Musimy wyjaśnić pewien szczegół dotyczący Twojego zamówienia, aby mieć pewność, że otrzymasz wydruki dokładnie tak, jak ich potrzebujesz. Prosimy o potwierdzenie poniższych informacji.

Dodaj pustą stronę

Twój wydruk jest dwustronny, ale widzimy, że masz tylko jednostronicowe dokumenty. System domyślnie dodaje pustą stronę na końcu dokumentów z nieparzystą liczbą stron, aby utrzymać porządek i zacząć od nowego arkusza. Jednak na podstawie typu pliku sądzimy, że możliwe, że chcesz, aby to było inaczej, a drugi dokument pojawił się z tyłu pierwszego dokumentu, czyli łącznie. Jak chcesz, abyśmy je wydrukowali?

Standardowy Każdy dokument zacznie się na nowym arkuszu
Łączenie Drugi dokument będzie drukowany z tyłu pierwszego
Pomóż Nam Udoskonalić Twoje Zamówienie!

Musimy wyjaśnić pewien szczegół dotyczący Twojego zamówienia, abyśmy mieli pewność, że otrzymasz wydruki dokładnie tak, jak ich potrzebujesz. Prosimy o potwierdzenie poniższych informacji.

Powtórz Dokument na Stronie

Twój dokument ma tylko jedną stronę, a zamówiłeś druk kilku stron na jednej stronie. Czy chcesz, abyśmy powtórzyli tę stronę kilka razy, aby otrzymać pełną kartkę? Jeśli nie, domyślnie pojawi się Twoja jedna strona zmniejszona, a reszta karty pozostanie pusta.

Domyślne drukuj tylko istniejące strony
Powtórz stronę Powtórz stronę, aby pokryć kartkę

Produktet ditt er lagt til handlekurven på en riktig måte.