close icon
Witamy w Copykrea

Wykryliśmy, że przeglądasz z innej lokalizacji do tej, która odpowiada tej stronie. Nie mamy strony internetowej dla kraju, z którego nas odwiedzasz, ale mamy światową stronę internetową. Potwierdź, która strona chcesz odwiedzić.


Nasze sumienie jest zielone

Nasze sumienie jest zielone

W Copykrea jest dla nas jasne, że zrównoważony rozwój i ochrona planety nie mogą być tylko łatwymi hasłami do skandowania.

Naszym celem jest znalezienie równowagi, która pozwoli nam iść naprzód bez niszczenia środowiska. Co więc robimy, aby tego uniknąć? Cóż, to, co możemy.

Na początek, jako że papier jest podstawą działalności punktu ksero, zdecydowaliśmy się używać wyłącznie papieru z certyfikatami FSC i Ecolabel. Innymi słowy, papier, który pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów i zapewnia zaangażowanie w ochronę środowiska.

Do wszystkich naszych wydruków o gramaturze 80 g i 100 g używamy papieru Navigator. I to nie tylko dlatego, że jest to papier premium z certyfikatem FSC i Ecolabel, ale dlatego, że firma jest neutralna pod względem emisji CO2 i jest pionierem w projektach kompensacji emisji dwutlenku węgla na dużą skalę. Co to oznacza? Pracują tak, aby ilość CO2, którą generują, była taka sama jak ilość, którą eliminują. Zobowiązanie, które, gdyby wszystkie firmy się z niego wywiązały, ograniczyłoby globalne ocieplenie (według ekspertów) do 1,5 stopnia Celsjusza.

Z tego powodu, chociaż Navigator osiągnął już 30% redukcję emisji CO2 w 2021 r., a 70% wykorzystywanej przez niego energii pochodzi ze źródeł odnawialnych, wyznaczył cel na 2035 r., aby redukcja emisji CO2 wzrosła do 86%, a 100% energii wykorzystywanej do produkcji papieru pochodziło ze źródeł odnawialnych.

  

Do naszych wydruków o gramaturze 300 g używamy papieru ColorCopy, marki należącej do firmy Mondi. Firma jest silnie zaangażowana w zerowe wylesianie, zrównoważoną gospodarkę leśną i odpowiedzialne zaopatrzenie oraz posiada certyfikaty FSC i PEFC. Posiada również plan działania (MAP2030), który opiera się na trzech kluczowych obszarach: rozwiązaniach gospodarki o obiegu zamkniętym, zmianach klimatycznych oraz wzmocnieniu pozycji zespołu i integracji. 

Jesteśmy również zaangażowani w odpowiedzialne drukowanie przy użyciu atramentowych i laserowych urządzeń drukujących oraz stosowanie zrównoważonych atramentów. Obojętność nie jest opcją, jeśli chodzi o planetę.

TUSZE DO DRUKAREK ZRÓWNOWAŻONY
PAPIER NAVIGATOR ® EKOLOGICZNY
DRUKOWANIE PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA
NASZE SUMIENIE JEST ZIELONE

DRUKOWANIE PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA